Co je PIXUPIX?

Dřevěná hračka PIXUPIX - 16x16_pixel_art_pes_dog_pixupix_02
PIXUPIX 
je dřevěná mozaiková skládačka ve stylu PIXEL ART.

Pixel art je označení pro druh tvorby počítačové grafiky. Obraz je vytvářen pomocí různobarevných bodů (pixelů), které jsou uspořádány do pravidelné mřížky. Anglická slova “PIXEL ART” lze doslovně přeložit jako “pixelové umění”. Každým rokem toto umění nachází nové formy ztvárnění mimo obrazovky počítačů a stále více nabývá na popularitě.

PIXUPIX umožňuje utvářet libovolné obrazy prostřednictvím dřevěných pixelů (stejně velkých dřevěných barevných kostiček), které jsou osazeny do dřevěného rámu.


 

Jak to vlastně bylo? historie dřevěné hračky PIXUPIX

Je zvykem rozpovídat se trochu o tom, jak vlastně nápad vznikl a jak se časem vyvíjel. Proč ne :) Je to delší text, tak to stejně moc lidí číst nebude, ale to fakt nevadí. I tak je to jen zlomek celého příběhu PIXUPIX.

 • Moje jméno je Michal Mim Majer. Mim je přezdívka.

 • Začátkem roku 2014 jsem si řekl, že se mi líbí pixel art, dřevěný. Proč? Nemám rád plastové hračky, ale mám rád retro. A pixel art je pro mě tak trochu retro.

 • 1. září 2014 jsem založil firmu wild pig s.r.o.. Společníků má být lichý počet a tři jsou moc. Proč zrovna divoké prasátko? Myslím, že je to moc fajn název firmy a nyvymluvíte mi to.

 • PIXUPIX_vyvoj_sponkovackaNa podzim 2014 už jsme měli doma bednu surových dřevěných kostiček a vývoj dřevěné hračky se mohl posunout dál. Barvili jsme je s dětmi barevnými fixami a skládali obrázky do rámečků z Ikea. Ou jééé. Vyrobit dřevěnou kostičku jednu jako druhou nejde. Prostě to fakt nejde. Musím vymyslet rámeček, kterému ty nepřesnosti nebudou vadit.

 • V roce 2015/16 jsem hodně polevil. Žádný protoyp rámečku není dobrý. Mám dojem, že to nejde dotáhnout do konce. Navíc máme v projekční kanceláři hodně práce a ta má přednost.

 • Začátkem roku 2017 se rozhodnu, že se mi kostičky pořád líbí a že to musím dotáhnout do konce. Kreslím a vyrábím další a další verze rámečků. Nic nefunguje dobře. Začíná mi pomáhat kamarád Luboš, rozdělujeme si úkoly.

 • Spolupracujeme s Lenkou Papřokovou a Jindrou Šulcovou na názvu produktu, na ochranné známce. Původní název woozzle totiž ochrannou známku nezíská (kdo to měl tušit). Vymyslete název, pro který jsou volné domény, bude krátký a výstižný a nevíc ho lze ochránit. Vítězí PIXUPIX. Navrhuji logo, řešíme ochrannou známku. 18.7.2017 je evropská známka zapsána.

 • Konečně se začíná rýsovat funkční rámeček. CNC stroje vyrábí další prototypy. Hledáme koncového dodavatele. Na dvorku v Prosenicích sponkujeme na koleně finální rámečky, protože v rámařství nejsou takoví puntičkáři jako my. Stále se učíme nové a nové věci.

 • Firma geocitysolutions.com programuje online aplikaci, která převede váš obrázek do podoby PIXUPIX včetně plánku na skládání a počtu jednotlivých barev kostiček.

 • PIXUPIX_vyvoj_rameckyNejvětší problém je teď kupodivu vymyslet obal na kostičky. Dlouhé měsíce navrhování, poptávek, hledání. Co je dobré, je moc drahé. Přes papírové tubusy, jutové a jiné pytlíky, krabičky na míru máme konečně finální obal. Je super.  

 • Snažíme se získat certifikaci na náš výrobek. Minisklad je plný materiálu.

 • Testujeme e-shopy. Vítězí Shoptet. Studujeme legislativu. Přichází EET, GDPR, dopravci, online platby, další předpisy...  Vše je 10x složitější, než jsem tušil. A to nejsem žádná naivka.

 • Zařizujeme fotokoutek. Fotíme, navrhujeme polepy obalů, návody, upravujeme CSS v shopu, plníme ho zbožím, učíme se s ním pracovat. Vytváříme jednoduchý Excel editor PIXUPIX.

 • Rok 2018. Spouštíme tyhle stránky. Vím, že nejsou dokonalé a úplně profesionální. Ale jsou naše. Nemůžeme pořád dál a dál ladit a zlepšovat. Doplňovat obsah budeme postupně. Chystáme další větší rámečky a spuštění online aplikace. Čekáme na zpětnou vazbu a budeme s ní pracovat. Aspoň už nemusíme mít EET pro platbu kartou v e-shopu a podchytíme rovnou GDPR. 

 • Pojďme skládat PIXUPIX! Ať se práší za kočárem!